V Jurajski Turniej Szachowy 6.01.2017 r.

ZabierzówTradycyjnie po Festiwalu Cracovia zapraszamy do Centrum Restauracyjno-Konferencyjnego Krakowskie Przedmieście w Zabierzowie koło Krakowa. Zmagania w szachach szybkich P 15 okraszą atrakcyjne nagrody finansowe oraz rzeczowe. W turnieju OPEN główna nagroda finansowa to 1100 zł. W grupie juniorów ur.2004 i młodszych będzie to 150 zł zarówno dla juniorki jak i juniora. Z turnieju będzie przeprowadzona transmisja internetowa, a po zawodach przebieg najciekawszych pojedynków zostanie skomentowany w formie filmów wideo.

Komunikat turniejowy

Zgłoszenia do turnieju:
OPEN A:

OPEN B ur.2004 i młodsi

Serdecznie Zapraszamy.

VII Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w szachach 26.06-02.07.2016 - 110 lecie klubu TS Wisła

MMK2016  Za nami już kolejne VII Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa w szachach. Rywalziacja w wielu grupach stała na bardzo wysokim poziomie. Gościliśmy zawodników z wielu stron Polski ale też z Rosji, Słowacji i Ukrainy. W poszczególnych grupach zwyciężyli:
 Grupa OPEN A - Jan Kamiński (Warszawa)
  Grupa J 8 - Kamil Warchoł (Akademia Szachowa Gliwice)
  Grupa J 11 - Dariusz Dziewoński ( MAT Myślienice)
  Grupa J 15 - Patrycja Waszczuk (TS Wisła Kraków)

 Gratulujemy!

Zdjęcia oraz relacje z imprezy można zobaczyć na naszym profilu facebookowym - Sekcja Szachowa TS Wisła Kraków


W ramach mistrzostw odbyły się III Mistrzostwa Małego Spółdzielca 2016, które wspierają nasi wspaniali sponsorzy :


zrbs
krs

W czasie Mistrzostw Krakowa uczestnicy mogli liczyć na barek kawowy prowadzony dzięki uprzejmości naszego partnera firmy MOKATE


logo mokate

IX Turniej Szachowy TS Wisła Kraków 11-12.06.2016

IXTurniej11 12 06 2016Za nami jakże udany IX Turniej Szachowy TS Wisła Kraków! Rywalizowaliśmy w dwóch grupach - juniorskiej do lat 9 i Open.

Dwudniowy Open wygrał z kompletem punktów Mateusz Skomiał. Kolejne miejsca na podium zajęli Jerzy Klementys (5 pkt) i Piotr Dekorda (4,5pkt). Tuż za nimy znalazła się dwójka wiślackich juniorów - a należy tu dodać że trzecie miejsce przegrali tylko punktacją pomocniczą. Andrzej Kulesza i Bartek Warchoł, obaj zdobyli po 4,5 pkt i miejsca kolejno czwarte i piąte. Po piętach kolegom z klubu deptali: Piotr Jantos, Mikołaj Krupiński i Łukasz Sobelga z dorobkiem po 4 pkt i miejscami kolejno 6, 7 i 8. Świetne 11 miejsce i 3,5 pkt zdobył Mateusz Wąsik, pół pkt mniej i 14 lokata przypadła Maciejowi Krupińskiemu. Szesnasty z 2 pkt był Tomasz Pukło, siedemnasty z 1,5 pkt Mateusz Baran a Szymon Kasperczyk z 1 pkt zajął 18 miejsce.

Grupę juniorską z kompletem punktów wygrał wychowanek KKSZu Bartek Hernik. Świetną drugą lokatę wywalczył nasz Kostek Sarek z dorobkiem 5,5 pkt! Podium zamknęła Małgosia Popiel, również z 5,5pkt. Tuż za pierwszą trójką, na miejscach 4 i 5 uplasowali się Olaf Kaszuba i Mateusz Bożek, którym udało się zdobyć po 5 pkt. Po cztery punkty zdobyli: Wiktor Gruszka (ósme miejsce), Błażej Dratwa (10 miejsce i norma na IV kategorię!), Igor Kaszuba (14 miejsce) i Kasia Pudełko (świetny występ i po raz kolejny zaliczenie normy na IV kategorię!). Po 3,5 pkt mieli bracia Sobelga, pechowo skojarzeni ze sobą w ostatniej rundzie - Olek zająl 17 a Nikoś 18 miejsce. Po 3 pkt i miejsce 19 - 21 zajęli: Ewa Kaszuba, Bartek Krupiński i Franek Niebielski.
W turnieju wystartowało 35 juniorów, dla wielu z nich był to pierwszy turniej w życiu.

Mamy szczerą nadzieję, że prócz upominków i dyplomów dzieci wyniosły z dzisiejszych zawodów również zapał do dalszej rywalizacji i wkrótce spotkamy się znów przy desce! A świetna okazja będzie już za niespełna trzy tygodnie, podczas VII Międzynarodowych Mistrzostw Krakowa!

Kto się jeszcze nie zapisał, zapraszamy: http://www.chessincracow.com/

Gratulujemy i raz jeszcze wielkie brawa za normy dla Błażeja i Kasi!

VII Turniej treningowy TS Wisła Kraków 06-14.02.2016

tswisla  Zakończył się kolejny turniej treningowy. Tym razem mieliśmy dwa turnieje szwajcarskie łącznie 27 zawodników. W grupie A zwyciężył Mateusz Skomiał z dorobkiem 8,5 punkta, drugie miejsce zajął Sebastian Krzemiński (TS Wisła), który wraca po przerwie do gry przy szachownicy. Trzecie miejsce zajął Łukasz Reichel (KKSz Kraków).
W grupie B zwyciężył Dominik Kukułka zdobywca 8 punktów, drugie miejsce zajął Pan Ireneusz Kurczyna (TS Wisła) z dorobkiem 7,5 punktu odrabiając nieco straty rankingowe po ostatnim słabszym występie w Suchedniowie. Trzeci finiszował Karol Armuła (KKSz Kraków).


Na wyróżnienie z naszej Sekcji zasługują ponadto: Andrzej Kulesza, Wojciech Urbański, Mikołaj Krupiński oraz Jakub Owoc, którzy zyskali sporo na rankingu FIDE. Gratulacje!

Informacje szczegółowe znajdą Państwo w serwisach turniejowych.

 

  VII Turniej treningowy TS Wisła Kraków 06-14.02.2016 r.

 

IV Jurajski Noworoczny Turniej Szachowy - 05.01.2016 - Zabierzów

tswisla  Zakończył się IV Jurajski Noworoczny Turniej Szachowy, który jak co roku rozgrywany jest w Centrum Restauracyjno-Konferencyjnym Krakowskie Przedmieście w Zabierzowie.

 Jurajski Turniej Szachowy wpisał się na stałe do kalendarza i z pokażnym funduszem nagród (4200 PLN) przyciąga graczy z najwyższymi tytułami. W tym roku 6 arcymistrzów zagrało w naszym turnieju. W Małopolsce nie ma obecnie silniejszego turnieju w szachach szybkich co dodaje tej imprezie dodatkowego prestiżu.
Dodatkowo rywalizację zaostrza nietypowa punktacja znana z piłki nożnej: 3 punkty za zwycięstwo i tylko 1 za remis.

 W czwartej edycji zwyciężył reprezentant Rosji Maksim Chegaev (2605) zdobywając 21 punktów na 27 możliwych, pokonując 6 przeciwników oraz notując 3 remisy. Drugie miejsce zajął kolejny Rosjanin Daniil Lintchevski (2549). Na trzecim miejscu uplasował Wiślak będący jednocześnie najlepszym z Polaków - Maciej Klekowski (2391). Siódmą świetną lokatę zajął Jerzy Kyć (2153).

II Turniej o Puchar Hotelu Mercure Dosłońce 18-21.01.2016

tswisla  Serdecznie zapraszamy na feryjne granie w naszym klubie. W pierwszym tygodniu przygotowaliśmy możliwość gry o kategorie szachowe, a w kolejnym wybieramy się na zgrupowanie do Suchedniowa w województwie świętokrzyskim. Do zajęć wracamy po feriach.

Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody np. voucher na pobyt w Hotelu Mercure Dosłońce dla dwóch osób z wyżywieniem i SPA o wartości 1000 zł. 

Informacje szczegółowe znajdą Państwo w serwisach turniejowych.


Doslonce

  II Turniej o Puchar Hotelu Mercure Dosłońce 18-21.01.2016

Wiślacki dzień dziecka!

  Zapraszamy wszystkich chętnych na turniej z okazji Dnia Dziecka!

  Startujemy 30.05.2015 o godzinie 9:30 w sali naszej Sekcji Szachowej. Opłata startowa: Juniorzy 10zł, Seniorzy 20zł. Puchary dla zwycięzców, nagrody dla pierwszych ośmiu miejsc, upominki dla wszystkich dzieci! 

Zapisy oraz serwis turnieju: tutaj.

Zapraszamy również na Wiślacki Dzień Dziecka.  

Jesienny Festiwal Szachowy oraz III Małopolska Liga Seniorów 2014

A.Bukowczan    Centrum „Krakowskie Przedmieście” w Kraków Business Park w Zabierzowie ponownie gościło szachistów.
Tym razem rozegrano pierwszy zjazd III Małopolskiej Ligi Seniorów w szachach.

W rozgrywkach bierze udział dziesięć, 6-osobowych zespołów. W Zabierzowie rozegrane zostały 4 rundy, a 22-23 listopada 2014 r. pozostałe 4 rundy odbędą się w Dobczycach w Hotelu Jaworowa Góra.
Pomiędzy zjazdami II drużynę TS Wisła czeka pojedynek derbowy z KS Cracovia.

Drużyna TS Wisła II Kraków w juniorskim składzie uległa dotychczas we wszystkich pojedynkach chociaż nie bez walki. Jest to idealna okazja do ogrania się naszych juniorów przed ważniejszymi imprezami.

Wiślacy występują w składzie:
Jerzy Kyć, Sebastian Krzemiński, Bartosz Warchoł, Marek Stachura, Ireneusz Kurczyna, Renata Gaudyn.


W ramach Festiwalu odbyły się dwudniowe rozgrywki w ramach Jesiennego Festiwalu Szachowego oraz jednodniowy turniej dla dzieci ur. w 2005 r. i młodszych do rankingu 1400. W turnieju dla dzieci zwyciężył Arkadiusz Skorupka z UKS przy SP 8 w Chrzanowie. Spośród naszych zawodników 4 miejsce zajęła Wiktoria Sobieraj, 5 miejsce Magdalena Pudełko. Brawa dla naszych dziewczyn!

W dwudniowym Klasycznym Turnieju do rankingu 1600 zwyciężył Jacek Przybylski z dorobkiem 6 punktów, najlepszy z Wiślaków Maciej Krupiński zdobywając 4 punkty zajął ósme miejsce.

Partnerami Jesiennego Festiwalu Szachów byli: Kraków Business Park, Wójt Gminy Zabierzów i Małopolski Związek Szachowy.
Puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe oraz dyplomy wręczał Dyrektor Festiwalu Marek Rowecki oraz Dariusz Mikrut.
Pieczę nad zawodnikami sprawował sędzia klasy międzynarodowej Jarosław Pietraszewski.

Wyniki:

III Małopolska Liga Seniorów

Turniej OPEN do rankingu 1600
Turniej dla dzieci ur.2005 i młodszych

 

XIV Powiatowy Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Starosty Krakowskiego 20-21.09.2014 - wyniki

  Zakończył się  XIV Powiatowy Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Starosty Krakowskiego.

W zawodach uczestniczyło wielu zawodników z różnych klubów Małopolski.

W najlepszej grupie A zwyciężył zawodnik TS Wisła Kraków - Jerzy Kyć. Trzecie miejsce zajął Piotr Litwiniuk, który swoją pasją do szachów  zaraża również syna Mikołaja (grupa C). Na piątym miejscu zawody ukończył junior TS Wisła - Bartosz Warchoł.

W grupie B najlepszy okazał się zawodnik MLKSz Myślenice - Dariusz Dziewoński z 6 zwycięstwami wyprzedził rewelacyjnie grających Mikołaja Krupińskiego oraz Jakuba Owoca - TS Wisła Kraków. Obaj zdobyli po 5,5 punktu. 

W grupie C gdzie startowali najmłodsi zawodnicy zwyciężył Maciej Wolak z KKsz Kraków. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Sobieraj zawodniczka TS Wisła Kraków a trzecie Tymon Śliwiński również TS Wisła Kraków. Gratulacje !

 

Turniej został zorganizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Krakowie

 

Turniej A FIDE do 2200 ELO
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_3768/
Turniej B do 1600
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_3769/
Turniej C ur.2006 i młodsi
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_3770/

Festiwal Szachów w Kraków Business Park

checkmateZapraszamy na Festiwal Szachów w dniach 17-18.05.2014 w Kraków Business Park w Zabierzowie. Poza turniejem będzie można zagrać na szachach ogrodowych, zobaczyć finałową rozgrywkę w turnieju drużynowym - III Lidze Juniorów, a dla pozostałych chętnych będzie można zagrać w turnieju OPEN oraz w grupie dla dzieci urodzonych w 2005 roku i młodszych. Przewidziano nagrody finansowe jak i atrakcyne nagrody rzeczowe.

Turniej OPEN A
Turniej dla dzieci ur.2005 i młodszych

II Jurajski Noworoczny Turniej Szachowy w Zabierzowie

Zabierzow 2014II JURAJSKIM NOWOROCZNYM OTWARTYM TURNIEJU SZACHOWYM wzięło udział trzech arcymistrzów (V.Małaniuk, M.Grabarczyk, B.Heberla) oraz trzech mistrzów międzynarodowych. Ogółem wzięło udział 67 zawodników z Polski i Ukrainy. 

Zwyciężył Vitaliy  Bernadskiy (2561) z Ukrainy otrzymując Puchar Kraków Business Park oraz nagrodę finansową. Drugie miejsce zajął Michał Janczarski reprezentujący TKKF Drogowiec, trzecie przypadło arcymistrzowi Mirosławowi Grabarczykowi (Baszta Żnin). Najlepszy z Wiślaków Maciej Brzeski zajął piąte miejsce. 

Wśród juniorów do lat 14 najlepszy okazał się Roman Madej z KSOS Kraków, a wśród juniorek do lat 14 Monika Anyż KMKSz Victoria Kielce. Wśród kobiet najlepszą okazała się wielokrotna medalistka MP, ME i MŚ - Klaudia Kulon. Wśród weteranów najlepszy okazał się Mistrz Fide Jerzy Kot (KSz Polonia Wrocław) 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni nagrodami finansowymi i rzeczowymi oraz pucharami.

Sponsorami rozgrywek byli:

Kraków Business Park, 

Illinois Sp. z o o, 

Jurajska Izba Gospodarcza, 

Jura Moto Sport

Wszyscy zawodnicy zostali znakomicie przyjęci przez organizatora Pana Marka Roweckiego na terenie Centrum Restauracyjno - Konferencyjnego "Krakowskie Przedmieście". 

Z pewnością szachiści ponownie wrócą w przyjazne miejsce jakim jest Kraków Business Park w Zabierzowie.
Już w kwietniu odbędą się następne zawody w których będzie można zagrać na dużych szachach ogrodowych.

Zdjęcia z turnieju

logo KP biale

Wyniki Grupa OPEN

 

 

III Noworoczny Turniej Szachowy 7-10.02.2014

Zapraszamy na III Noworoczny Turniej Szachowy, który odbędzie się w kilku grupach o zróżnicowanym poziomie.

III Noworoczny Turniej Szachowy Grupa A OPEN FIDE 2200
II Noworoczny Turniej Szachowy Grupa B - z rankingiem 1600 i niższy
II Noworoczny Turniej Szachowy Grupa C - 2005 i młodsi

W grupie C wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy za udział. Serdecznie zapraszamy.

IV Turniej treningowy TS Wisła Kraków

  Zakończył się IV Turniej Treningowy TS Wisła Kraków w kilku grupach. Zawodnicy przystąpili do rywalizacji w grudniu 2013 a dokończenie nastąpiło 18-19.01.2014.   
Nasi zawodnicy zagrali na bardzo dobrym poziomie. W grupie A zarówno Jurek Kyć jak i Szymon Gumularz zanotowali zyski rankingowe. Ostatecznie w grupie A zwyciężył Dominik Marczuk (KKsz Kraków) z wynikiem 7 punktów. W grupie B OPEN do rankingu 2200 ELO najlepszy okazał się Pan Tomasz Hajduk z Polonii Poraj. Z Wiślaków na największe słowa uznania zasługuje Bartek Warchoł, który uzyskał wyśmienitą częściówkę 1588 ELO z 8 partii. W grupie C wyborną formą popisał się inny Wiślak Pan Marek Stachura pokonując wszystkich rywali uzyskując II kategorię szachową z kompletem 7 zwycięstw. W turnieju dla początkujących najlepszy okazał się Piotr Kowalczyk uzyskując również 100 % rezultat.    
 

IV Turniej Treningowy Grupa A

IV Turniej Treningowy Grupa B

IV Turniej Treningowy Grupa C

IV Turniej Treningowy Grupa D

Wiosenny Festiwal Szachowy oraz III Małopolska Liga Juniorów 2014

A.Bukowczan         WIOSENNY FESTIWAL SZACHÓW 17-18. 05. 2014 r.

       Centrum „Krakowskie Przedmieście” w Kraków Business Park w Zabierzowie ponownie gościło w maju zawodników III Małopolskiej Ligi Juniorów w szachach rozgrywających finałowe rozgrywki. 15-16 marca rozegrane zostały tu 4 rundy, a 17-18 maja 2014 r. pozostałych 5 rund. W rozgrywkach wzięło udział 10, 6-osobowych zespołów. Do ostatniej dziesiątej rundy nie było wiadomo kto wygra i awansuje do II Ogólnopolskiej Ligi Juniorów. Ostatecznie zwyciężył II zespół UKS przy SP 8 w Chrzanowie awansując do II Ligi; 2 miejsce zajął MLKSz II Myślenice a 3 miejsce KKSz III Kraków, 4 był UKS Hetman Koronny II z Trzebini.

Drużyna TS Wisła II Kraków zajęła 7 lokatę i utrzymała się w gronie trzecioligowców pomimo gry bez jednej zawodniczki.
Na wyróżnienie zasługuje Karol Starzyk, który uzyskał drugą kategorię szachową oraz Renata Gaudyn prawdziwy lider młodszych kolegów z drużyny. Gorące brawa!


W ramach Festiwalu odbyły się także b. dobrze prowadzone przez Sekcję Szachową TS Wisła dwudniowe rozgrywki II Klasycznego Turnieju OPEN Kraków Business Park i jednodniowe II Turnieju Kraków Business Park dla dzieci ur. w 2005 r. i młodszych. Emocje były nie tylko w turnieju dla dzieci, który tym razem z 6 pkt wygrał Tomasz Nawalany z MKS MOS Wieliczka przed zwycięzcą I turnieju Konradem Łyszczarzem z UKS przy SP 8 w Chrzanowie oraz Alanem Boguszem z PSSz Pszczyna. W dwudniowym II Klasycznym Turnieju OPEN KBP trzech pierwszych zawodników zdobyło po 5,5 pkt. Zwyciężył dzięki dodatkowej punktacji Grzegorz Słabek z TS Wisła Kraków, drugie miejsce zajął Piotr Tworzydło z WKSz Gant Hetman a trzecie Andrzej Gbyl z KKSZ Kraków.

Partnerami Wiosennego Festiwalu Szachów byli: Kraków Business Park, Wójt Gminy Zabierzów, Starosta Powiatu Krakowskiego, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego i Małopolski Związek Szachowy. Puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe oraz dyplomy wręczali Prezes Małopolskiego Związku Szachowego Jan Kusina i Dyrektor Festiwalu Marek Rowecki. Festiwalowi towarzyszyły atrakcyjne pokazy gry dużymi szachami ogrodowymi. To były 2 dni pełne wrażeń i emocji w Centrum Restauracyjno – Konferencyjnym „Krakowskie Przedmieście”. Jesienią organizatorzy zapraszają na kolejne turnieje szachowe w Kraków Business Park.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z Festiwalu tutaj.
Zdjęcia autorstwa : A.Bukowczan

 

  • logo mokate
  • zrbs
  • szachowo pl
  •