IX Turniej Szachowy TS Wisła Kraków 11-12.06.2016

IXTurniej11 12 06 2016Za nami jakże udany IX Turniej Szachowy TS Wisła Kraków! Rywalizowaliśmy w dwóch grupach - juniorskiej do lat 9 i Open.

Dwudniowy Open wygrał z kompletem punktów Mateusz Skomiał. Kolejne miejsca na podium zajęli Jerzy Klementys (5 pkt) i Piotr Dekorda (4,5pkt). Tuż za nimy znalazła się dwójka wiślackich juniorów - a należy tu dodać że trzecie miejsce przegrali tylko punktacją pomocniczą. Andrzej Kulesza i Bartek Warchoł, obaj zdobyli po 4,5 pkt i miejsca kolejno czwarte i piąte. Po piętach kolegom z klubu deptali: Piotr Jantos, Mikołaj Krupiński i Łukasz Sobelga z dorobkiem po 4 pkt i miejscami kolejno 6, 7 i 8. Świetne 11 miejsce i 3,5 pkt zdobył Mateusz Wąsik, pół pkt mniej i 14 lokata przypadła Maciejowi Krupińskiemu. Szesnasty z 2 pkt był Tomasz Pukło, siedemnasty z 1,5 pkt Mateusz Baran a Szymon Kasperczyk z 1 pkt zajął 18 miejsce.

Grupę juniorską z kompletem punktów wygrał wychowanek KKSZu Bartek Hernik. Świetną drugą lokatę wywalczył nasz Kostek Sarek z dorobkiem 5,5 pkt! Podium zamknęła Małgosia Popiel, również z 5,5pkt. Tuż za pierwszą trójką, na miejscach 4 i 5 uplasowali się Olaf Kaszuba i Mateusz Bożek, którym udało się zdobyć po 5 pkt. Po cztery punkty zdobyli: Wiktor Gruszka (ósme miejsce), Błażej Dratwa (10 miejsce i norma na IV kategorię!), Igor Kaszuba (14 miejsce) i Kasia Pudełko (świetny występ i po raz kolejny zaliczenie normy na IV kategorię!). Po 3,5 pkt mieli bracia Sobelga, pechowo skojarzeni ze sobą w ostatniej rundzie - Olek zająl 17 a Nikoś 18 miejsce. Po 3 pkt i miejsce 19 - 21 zajęli: Ewa Kaszuba, Bartek Krupiński i Franek Niebielski.
W turnieju wystartowało 35 juniorów, dla wielu z nich był to pierwszy turniej w życiu.

Mamy szczerą nadzieję, że prócz upominków i dyplomów dzieci wyniosły z dzisiejszych zawodów również zapał do dalszej rywalizacji i wkrótce spotkamy się znów przy desce! A świetna okazja będzie już za niespełna trzy tygodnie, podczas VII Międzynarodowych Mistrzostw Krakowa!

Gratulujemy i raz jeszcze wielkie brawa za normy dla Błażeja i Kasi!