Podsumowanie startów i działalności w roku 2015

Szanowni Państwo,

Działalność naszej sekcji idzie w dobrym kierunku w parze z wynikami sportowymi. Wiślacy bardzo się starali, aby pokazać się na krajowej arenie z jak najlepszej strony i stąd kilka medali oraz czołowych miejsc w kluczowych dla sekcji zawodach.
W roku 2015 zdobyliśmy cztery medale z cyklu Mistrzostw Polski. Są to:

Patrycja Waszczuk - dwa medale (złoty MP blitz do lat 12, srebrny MP szachy szybkie do lat 12)
Maciej Klekowski - srebrny medal Mistrzostw Polski w szachach klasycznych co było ogromną sensacją!

Jerzy Kyć - srebrny medal Mistrzostwa Polski w szachach szybkich do lat 18

Ponadto z sukcesów nie sposób wyróżnić drużyn juniorów i seniorów. Juniorzy po raz trzeci stanęli przed szansą powalczenia o awans do Centralnej I Ligii Juniorów i pomimo wydawałoby się wielu debiutantów w składzie osiągneli niesamowity wynik zdobywając drugie miejsce i upragniony awans.
Należy wspomnieć o bohaterach tego awansu: Jerzy Kyć (kapitan), Sebastian Krzemiński, Bartosz Warchoł, Andrzej Kulesza, Natalia Myśliwiec, Patrycja Waszczuk, Wojciech Urbański oraz Jakub Kurczyna.
Bez żadnego z tych zawodników ten sukces nie byłby możliwy. Jeszcze raz gratulacje!

Drużyna seniorów (nie mylić z seniorami po 60 roku życia:)) po raz kolejny utrzymała się w Ekstralidze Szachowej i w decydujących momentach pokonała w przekonywaujący sposób drużyny walczące o utzrymanie. Jednocześnie, jak co roku, byliśmy sprawcami indywidualnych sensacji - na przykład w meczu WASKO Katowice nasi zawodnicy pokonali utytułowanych arcymistrzów. Maciej Klekowski pokonał nr 1 w Polsce Radosława Wojtaszka, a Radek Barski wykorzystał słabszą dyspozycję Bartosza Soćki, który obecnie jest trenerem naszej kadry narodowej Polski mężczyzn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszy sponsorom, rodzicom i zawodnikom, którzy angażują się w życie zarówno klubowe jak i pomoc podczas organizacji naszych imprez.
Bez Was nasza sekcja nie mogłaby funkcjonować.


Dziękujemy!

Zarząd Sekcji Szachowej TS Wisła Kraków

 

 

  • logo mokate
  • zrbs
  • szachowo pl
  •