IV Jurajski Noworoczny Turniej Szachowy - 05.01.2016 - Zabierzów

tswisla  Zakończył się IV Jurajski Noworoczny Turniej Szachowy, który jak co roku rozgrywany jest w Centrum Restauracyjno-Konferencyjnym Krakowskie Przedmieście w Zabierzowie.

 Jurajski Turniej Szachowy wpisał się na stałe do kalendarza i z pokażnym funduszem nagród (4200 PLN) przyciąga graczy z najwyższymi tytułami. W tym roku 6 arcymistrzów zagrało w naszym turnieju. W Małopolsce nie ma obecnie silniejszego turnieju w szachach szybkich co dodaje tej imprezie dodatkowego prestiżu.
Dodatkowo rywalizację zaostrza nietypowa punktacja znana z piłki nożnej: 3 punkty za zwycięstwo i tylko 1 za remis.

 W czwartej edycji zwyciężył reprezentant Rosji Maksim Chegaev (2605) zdobywając 21 punktów na 27 możliwych, pokonując 6 przeciwników oraz notując 3 remisy. Drugie miejsce zajął kolejny Rosjanin Daniil Lintchevski (2549). Na trzecim miejscu uplasował Wiślak będący jednocześnie najlepszym z Polaków - Maciej Klekowski (2391). Siódmą świetną lokatę zajął Jerzy Kyć (2153).

Wśród juniorów dominowali młodzi Wiślacy. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Warchoł (1533) wyprzedzając minimalnie Andrzeja Kuleszę (1295). Obaj zawodnicy Sekcji Szachowej - TS Wisła Kraków zdobyli po 20 punktów. Wśród juniorek najlepsza była Lena Mróz (1270) z dorobkiem 16 punktów. Madzia Pudełko (TS Wisła Kraków) zdobyła 9 punktów i zajęła szóstą lokatę wśród juniorek.


Szczególne podziękowania dla Pana Marka Roweckiego Wielkiego Przyjaciela szachów oraz Sekcji Szachowej TS Wisła Kraków.

Informacje szczegółowe znajdą Państwo w serwisach turniejowych.

 IV Jurajski Noworoczny Turniej Szachowy - 05.01.2016

 

  • logo mokate
  • zrbs
  • szachowo pl
  •