Medale w Drużynowych Mistrzostwach Małopolski w szachach szybkich 2015

DMM J10 2015Juniorzy do lat 8 zajęli trzecie, a ich starsi koledzy do lat 10 drugie miejsce w Małopolsce!

W weekend 10-11.10.2015 oprócz III Ligii Małopolskiej Seniorów rozegrane zostały Małopolskie Drużynowe Mistrzostwa Juniorów w dwóch grupach – do lat 10 i 8. 

Seniorzy w składzie: Jurek Kyć, Bartek Warchoł, Piotr Litwiniuk, Marek Stachura, Ireneusz Kurczyna i Renata Gaudyn rozegrali 4 rundy (z 9 zaplanowanych) i na razie zajmują pozycję 7 z trzema meczowymi punktami.

W sobotę grały ośmiolatki. TS Wisła wystawiła dwie drużyny – jedną z bardziej doświadczonymi graczami i drugą nieco mniej obytą przy szachownicy. Pierwszej przewodził finalista Mistrzostw Polski Szymek Wydmański. Wraz z Magdą Pudełko (kolejna finalistka), Konstantym Sarkem i Maurycym Jakubcem zajęli oni wysokie trzecie miejsce zdobywając 9 dużych punktów!


Druga drużyna z kapitanem Antkiem Robaczewskim zdobywała cenne doświadczenie, które zaprocentuje w kolejnych potyczkach. TS Wisła II w składzie Antek, Wiktor Gruszka, Błażej Dratwa i Mateusz Bożek zajęła 11 pozycję z 6 dużymi punktami.

Brawa i ukłony dla Mateusza Bożka, który z rewelacyjnym wynikiem 6 pkt zdobył srebro w klasyfikacji indywidualnej na 4 szachownicy! Rośnie nam kolejny wielki talent! Trzecia na drugiej szachownicy była Madzia Pudełko zdobywając 5,5 pkt!

W niedzielę grały dzieci do lat dziesięciu. I tym razem wystawiliśmy dwie drużyny. Pierwsza w składzie: Kuba Kurczyna, Mikołaj Krupiński, Natalia Myśliwiec i Mateusz Baran zajęła drugie miejsce, z pierwszym przegrywając tylko punktacją pomocniczą (pierwsze i drugie miejsce miało po 11 pkt). Druga drużyna w składzie: Szymek Wydmański, Tymek Śliwiński, Magda Wójtowicz i Maurycy Jakubiec zdobyła świetne 7 miejsce z 7 punktami.

W klasyfikacji indywidualnej na szachownicach nie zawiedli nasi finaliści Mistrzostw Polski – Mikołaj Krupiński i Natalia Myśliwiec – wygrali oni pewnie swoje szachownice. Mikołaj z kompletem punktów wygrał szachownicę drugą, a Natalia z 6,5/7 zwyciężyła na trzeciej. Wielkie brawa również dla naszej drugiej juniorki – Magda Wójtowicz pięcioma punktami wywalczyła brąz na trzeciej desce!

Gratulujemy!

 

  • logo mokate
  • zrbs
  • szachowo pl
  •