Wiślacy na Mistrzostwach Polski Młodzików 2015

 

 W dniach 1-8.03.2015 w Jastrzębiej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Nasz klub (oraz cały  Kraków) reprezentowali: Natalia Myśliwiec i Mikołaj Krupiński. Dla obojga była to pierwsza impreza o randze  Mistrzostw Polski. 

 

 Natalia w swojej grupie była rozstawiona z 9 numerem startowym (na 62 osoby), od razu więc było wiadomo, że będzie walczyć o czołowe miejsca. Tak też było, forma Natalii była świetna, gra precyzyjna i mocno przemyślana. Niestety porażka w ostatniej rundzie, a nadmienić tu trzeba, iż to była jedyna porażka naszej zawodniczki w tym turnieju, zepchnęła Natalię poza pierwszą dziesiątkę. Ostateczny rezultat Natalii to 5,5 pkt, Ruz 1690 oraz 14 miejsce!

Mikołaj atakował swoją grupę od dołu - rozstawiony z numerem 60 na 66 zawodników. Początek turnieju nie ułożył się po myśli naszego młodzika, późniejsze partie były już lepsze, jednak nie pozwoliły na znalezienie się w czołówce swojej grupy. Niestety stres i problemy z koncentracją przy klasycznych partiach mocno rzutowały na Mikołaja, który ostatecznie zdobył 4 pkt, zajął 41 miejsce z Ruz 1700. W klasyfikacji pomocniczej do lat 9 Mikołaj (Mikołaj to niespełna dziewięciolatek) zajął 15 miejsce, co dobrze rokuje na start w przyszłym roku!

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

 

 

  • logo mokate
  • zrbs
  • szachowo pl
  •