Sukcesy Wiślaków - bieżące wyniki

 
Dziękujemy Pani Agnieszce Warchoł za nadesłanie wyników i relacji. Pozostałe newsy w dalszej części artykułu.

Grand Prix Polski Dzieci i Młodzieży w szachach

W dniu 29 listopada w Hotelu Europejskim rozegrano Grand Prix Polski Dzieci i Młodzieży w szachach turniej promujący szachy w szkole. Turniej ten był organizowany przez Polski Związek Szachowy, współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników.
Klub TS Wisła Kraków reprezentowali: Bartosz Warchoł, Mikołaj Stachura, Andrzej Kulesza, Mikołaj Krupiński, Mateusz Baran, Maciej Dąbrowa,  Maksym Doroba.
Najlepiej wypadł Bartosz Warchoł zdobywając złoto w grupie do lat 12.

[Podpis do zdjęcia]
Od lewej Bartosz Warchoł (TS Wisła Kraków), Wojciech Golenia (MKS MOS Wieliczka), Krzysztof Szczurek (KKsz Kraków), Prezes Małopolskiego Związku Szachowego Jan Kusina.

Wyniki końcowe:
Dzieci do lat 7
Dzieci do lat 9 
Dzieci do lat 12

 


Dominacja Wiślaków w Turnieju Niepodległości 11x11x11

W dniu 11 listopada w Krakowie odbył się turniej z okazji Święta Niepodległości.
W turnieju świetnie spisali się nasi Wiślacy zajmując pierwsze miejsca w obydwu grupach.
W grupie open zwyciężył Maciej Klekowski zdobywając 10 punktów, a w grupie do lat 11 Bartosz Warchoł również kończąc z 10 punktami.
Klub reprezentowali również: Grzegorz Słabek, Andrzej Kulesza, Karol Starzyk.

Wyniki końcowe:
Grupa do lat 11
Grupa Open

 

 


 W Otwartych Mistrzostwach KKsz wziął udział Jurek Kyć. W całych zawodach nie zaliczył wpadek i zyskał ranking co daje mu jeszcze nadzieję na awans z listy rankingowej do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18.

Wyniki końcowe


W Olkuszu 13.12.2014 rozegrano po raz XXI Gwiazdkowy Turniej Szachowy. Na starcie stanęło tylko dwóch Wiślaków: Paweł Zborowski oraz Radosław Wilk. Obaj nie zaliczą występu do udanego. Trzeba nadmienić że celem szkolenia klubowego są szachy klasyczne i tutaj liczymy na lepsze występy naszych zawodników.

Wyniki końcowe juniorzy ur.2001 i młodsi
Wyniki końcowe juniorzy ur.2003 i młodsi


 W IX Międzynarodowym Memoriale Szachowym ks. prof. Antoniego Czaplińskiego wziął udział Grzegorz Słabek i zajął 15 miejsce. Zwyciężył arcymistrz Mikulas Manik ze Słowacji.

Wyniki końcowe

 

  • logo mokate
  • zrbs
  • szachowo pl
  •