Małopolska Liga Seniorów - spadek z pozytywami (relacja Marek Stachura)

  16 Listopada zakończyły się tegoroczne zmagania w III Lidze Seniorów. Zasłużone zwycięstwo odniósł zespół Sandecji Nowy Sącz, zdobywając  komplet punktów, przed Drogowcem Kraków i MKS MOS Wieliczka.
Drużyna TS Wisła II Kraków uplasowała się na 9 miejscu i mimo zaciętej walki na finiszu nie zdołała zająć miejsca gwarantującego utrzymanie.

O naszej sytuacji zdecydowały bezpośrednie mecze z drużynami walczącymi o pozostanie w lidze: pechowy remis z Cracovią oraz porażka z Kaną Tarnów. Cenne zwycięstwo nad Leskowcem Wadowice okazało się niewystarczające.  Minimalna przegrana ze zwycięzcą turnieju Sandecją Nowy Sącz, która pewnie pokonała wszystkich przeciwników, potwierdza potencjał naszej drużyny. Z kolei porażka z Kaną pozostawia niedosyt i świadomość że mogło i powinno być lepiej.

Nasz zespół grał w składzie: Jerzy Kyć, Sebastian Krzemiński, Bartosz Warchoł, Marek Stachura, Ireneusz Kurczyna, Piotr Litwiniuk, Grzegorz Słabek i Renata Gaudyn.
Na uwagę zasługuje bardzo dobry wynik naszej Renatki, która uzyskała 5,5 pkt z 9. Dobrze spisał się również Jurek Kyć z wynikiem4 z 7 na pierwszej szachownicy. Szlify w zmaganiach z potentatami przetarł Bartek Warchoł, który grając na trzeciej, drugiej, a nawet na pierwszej szachownicy zdołał uzyskać cenny remis z zawodnikiem z rankingiem FIDE 2028, dołożył do tego zwycięstwo nad zawodnikiem Cracovii. Doświadczenie zdobyte w tych rozgrywkach będzie procentować w przyszłości.

Wyniki końcowe

Wyniki indywidualne na szachownicach

Relacja: Marek Stachura

 

 

  • logo mokate
  • zrbs
  • szachowo pl
  •